Все про містобудівний моніторинг у новій розробці компанії SOFTPRO

Почнемо з того, що містобудівний моніторинг, відповідно до Наказу Мінрегіону України від 01.09.2011 № 170 «Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу», має проводитись органами містобудування та архітектури щорічно. Під поняттям «містобудівний моніторинг» ми розуміємо низку дій: аналіз містобудівної документації, оцінювання перспектив подальшого розвитку об’єктів містобудування. В цьому і полягає завдання підсистеми «Містобудівний моніторинг», яка повинна забезпечити автоматизацію таких функцій:
• обробку всього масиву інформації в межах території населеного пункту;
• аналіз даних про об’єкти містобудівного моніторингу в розрізі всіх підсистем МГІС МБК;
• автоматичне відстеження проходження всіх стадій містобудівного проектування по об'єктам будівництва;
• сигналізування про відхилення від встановленого законодавством порядку забудови території
• сповіщення про невідповідність техніко-економічних параметрів об’єкта, що проектується або вводиться в експлуатацію, вимогам містобудівної документації;
• визначення територій, які потребують розробки або оновлення містобудівної документації новітніми аналітичними методами.
Наочно підсистема виглядає так:
Такі автоматизовані системи містобудівного моніторингу від SOFTPRO вже працюють в місті Рівне. Щодо цього є цікава новина: на ділянці орієнтовною площею 4га, що на вулиці Князя Володимира в Рівному, проводились роботи з картографування безпілотним літальним апаратом для потреб містобудівного моніторингу, в результаті чого було виявлено незаконну прибудову площею 22 м2.
«Слід зазначити, що проведення таких заходів стало можливим завдяки співпраці Національного університету водного господарства та природокористування, DroneUA та GIS SOFTPRO», - говорить начальник служби містобудівного кадастру міста Рівного Роман Тишкун.