Виборчі дільниці на геопорталі Чернівців
16.03.2021

За 30 років суспільне сприйняття виборів змінюється. Якщо раніше вибори асоціювалася з бурхливими вуличними рекламними кампаніями, гучними обіцянками, агітацією на межі з підкупами, скандальними історіями під час проведення голосувань, то з часом нове покоління виборців все вдумливіше і розважливіше підходить до цього процесу.
Пам'ятайте, що Вибори - це наймасштабніший механізм забезпечення підзвітності уряду його громадянам.
Так, щоразу частина суспільства залишається незадоволеною результатами виборів, а пізніше ще більша частина стає незадоволеною результатами роботи обранців, що закладає підґрунтя для наступного циклу пошуку надійніших виконавців політичних програм, авторів доцільніших програм та чергової зміни представників влади.
Тож варто прийняти системність і динамічність цього процесу, який не має завершення, як саме життя. Вибори це систематичний процес, а не ситуаційні, відірвані від життя суспільства, події.
За недоторканність підзвітності й прозорості самого виборчого процесу українська громадськість повстала ще у 2004 році, отримавши ряд конституційних реформ, спрямованих на зменшення ваги президентських виборів через зменшення обсягів повноважень президента.
Зараз громадяни з більшою легкістю можуть контролювати якість виборчих результатів.
✅ Одним з інструментів такого громадського контролю стають публічні актуальні дані виборчих дільниць.
Згідно з опублікованим календарним планом на сайті Центральної виборчої комісії, який можна переглянути на сайті, ми можемо дізнатися дати, терміни та обов’язки передвиборчої підготовки, а якщо додатково моніторити геопортал з відповідними даними, то кожен громадянин зможе самостійно відслідкувати якість підготовки.
Так на офіційному геопорталі Чернівецької міської ради ви завжди можете побачити усі актуальні виборчі дільниці.
Інформаційні картки містять дані про:
✅ Номер дільниці,
✅ Тип дільниці(загальна чи спеціальна, що допоможе громадянам при плануванні голосування не за місцем реєстрації за потреби),
✅ Адресу дільниці,
✅ Місце проведення,
✅ Орієнтовну кількість виборців,
✅ Межі виборчої дільниці (містить перелік адрес, які голосують на цій дільниці).
Так усі зацікавлені у якості проведення голосувань легко можуть порівняти оголошені результати з офіційними даними потенціалу кожної дільниці, а також планувати передвиборчі заходи з огляду на розмір і межі виборчих дільниць.