Топографічні плани масштабу 1:2000 на геопорталі

15.01.2021
Топографічні плани масштабу 1:2000 на геопорталі
Топографічні плани масштабу 1:2000  відносяться до великомасштабних топографічних планів. Вони у графічному або цифровому вигляді достовірно, відповідно до точності та детальності масштабу відображають:

✅ житлові та нежитлові будівлі та споруди 
✅ об'єкти шляхової мережі 
✅ надземні та підземні інженерні споруди 
✅ межі та огорожі 
✅ гідрографію та гідротехнічні споруди 
✅ рельєф місцевості 
✅ рослинний покрив 
✅ пункти геодезичної основи

Хоча топографічні плани загалом дуже насичені різнорідними даними, та одними з найкорисніших, слід відзначити дані рельєфу.
Саме ця класична сітка горизонталей, умовних знаків та підписів допомагають отримати уявлення про поверхню землі на якій розташовані решта об'єктів.
Сучасні технології дозволяють перегляд об'ємних моделей місцевості, але для прикладних задач топографічні плани залишаються актуальними, ☝️
оскільки вони дозволяють ефективно та якісно оцінити крутісь схилів одним поглядом.

Наприклад,  для зображення характерних форм та деталей рельєфу, які не відображаються горизонталями основного перерізу, використовуються половинні або допоміжні горизонталі. На топографічних планах масштабу 1:2000 на кожний квадратний дециметр підписується не менш ніж п'ять відміток характерних точок місцевості. 

Слід пам'ятати, що горизонталі не проводяться через штучні покриття та розриті території (розрізи, кар'єри тощо).

Топографічні плани масштабу 1:2000 мають досить широку сферу застосування, але якщо говорити про користь для міст і громад, то такі плани використовуються: 

✅для розробки генеральних планів міст, селищ міського типу та сіл;
✅для складання проєктів детального планування окремих районів міст чи селищ (так, мова про ті самі проєкти детальних планів територій, тобто ДПТ), 
✅для складання розбивочних креслень з прив'язками червоних ліній до опорних будинків і центрів геодезичних пунктів;
✅для технічних проєктів забудови,
✅для технічних проєктів інженерної підготовки
✅для технічних проєктів озеленення територій міст і селищ;
✅для складання технічних проєктів промислових підприємств усіх галузей народного господарства, у тому числі морських портів суднобудівних заводів, електростанцій, гідротехнічних споруд, захисних дамб, трубопровідних, насосних та компресорних станцій, лінійних пунктів та ремонтних баз, переходів через великі річки та інше;
✅для ведення кадастру населених пунктів з однорівневою забудовою.

Публікація і підтримка актуальних даних топографічних планів на офіційних місцевих геопорталах значно полегшить роботу місцевій владі. Оскільки єдине вікно офіційної публікації знімає проблему пошуку актуальних даних для тих хто воліє на них опиратися, оскільки дані доступні весь час однаково для всіх і з мінімумом претензій до управлінців щодо швидкості обробки запитів та підготовки офіційних відповідей.

Один з прикладів публікації даних топографічного плану масштабу 1:2000 вже можна побачити на геопорталі містобудівного кадастру Білоцерківської міської ради, розробленого фахівцями SOFTPRO

14754560-5a52-11eb-9764-eb77ff21beba.png

1c8e7b90-5a52-11eb-9764-eb77ff21beba.png