Соціально-культурні об'єкти на карті геопорталу міста

29.10.2020
Соціально-культурні об'єкти на карті геопорталу міста

Що робить місто-містом у найкращому розумінні цього слова? Звичайно, це широке розмаїття соціально-культурної інфраструктури. Саме доступні можливості отримати ширший спектр послуг і штовхають людей до міського життя.


І саме мала кількість та низький рівень забезпечення соціально-культурних об'єктів здатен звести нанівець усі спроби розширювати місто тільки за рахунок виключно житлової забудови.


Сталий розвиток міст формується на можливості отриманняосвіти, вчасної медичної допомоги, побутових послуг і всього що робить життя безпечним, спокійним і придатним для особистої реалізації його мешканців.


Коли люди задоволені в вищенаведених сферах,вони можуть продукувати культурні та наукові спадки, що складають надбання громади та  створюють передумови для подальшого розвитку.


Неможливо навчити лікарів, педагогів, музикантів, програмістів, художників та інших спеціалістів без відповідних освітніх закладів, оскільки складні професійні навички потребують тривалого якісного навчання. І саме місцеві, виховані з любов'ю до рідного міста, люди які  пов'язують із ним своє майбутнє забезпечують його стабільність і самодостатність у всіх сферах.


Недостатнє забезпечення соціально-культурної сфери знищує лояльність цілих поколінь людей до рідного міста, ослаблюють його потенціал. Неможливість реалізуватися, змушує людей разом з родиною шукати кращої долі деінде, аби дати дітям можливості для розвитку і освіти, які впливають на їх майбутню економічну спроможність.


Нещодавня реформа децентралізації дуже позитивно впливає на стан об'єктів соціально-культурної інфраструктури. Неймовірна кількість часу і можливостей зекономилися для забезпечення існуючих потреб у соціально-культурному забезпеченні.  Місцеві органи влади отримали повноваження на управління місцевими фінансовими надходженнями. Раніше фінанси проходили дуже звивистими, складними й довгими шляхами на задоволення місцевих потреб, через цілі історії затримок, зловживань і ускладнень. Сьогодні ж все стало простіше та ефективніше.


Публікація актуальних даних на геопорталі дозволяє місцевій владі:

✅ демонструвати актуальний стан забезпечення міста соціально-культурними об'єктами,

✅ залучати благодійників і інвесторів до розвитку чи створення місцевих об'єктів, надаючи обгрунтування існуючим потребам,

✅ звітувати перед громадянами, відзначаючи нові об'єкти на карті,

✅ звітувати перед громадою про створення об'єктів у відповідності до місцевої стратегії розвитку за певний період.

Один з гарних прикладів публікації даних про об'єкти соціально-культурного забезпечення, вже розміщено у тематичному наборі шарів  геопорталу відкритих даних міста Біла-Церква, розробленого SOFTPRО:
891fde00-1ab2-11eb-b3be-e75554d1cf63.png
7485aab0-1ab2-11eb-b3be-e75554d1cf63.png