Найпоширеніші питання від клієнтів

06.08.2021
Найпоширеніші питання від клієнтів

А як? А куди? А скільки? Та ще з десяток типових питань про нашу ГІС систему ми чуємо майже щодня. Сьогодні ми поговоримо та дамо відповіді на найпоширеніші питання від наших клієнтів.


На лідируючій позиції в нас питання: Чи потрібно встановлювати ГІС на персональному комп’ютері і якої конфігурації він повинен бути?


Наша система веб-орієнтовна та знаходиться на сервері. Вам потрібен лише інтернет та браузер. Ніяких вимог до операційної системи, застосунків, завантажень та інших зайвих рухів. Доступ до системи можна отримати з будь-якого смарт пристрою, що має браузер. Веб-орієнтованість дозволяє не лише не прив’язуватися до пристрою, але й працювати будь-де.


Логічне наступне питання: Чи потрібен свій сервер та де його брати?


Наша команда може розгорнути програмне забезпечення і на сервері замовника, і на віддаленому сервері (в хмарі) і навіть, можемо самостійно надати послуги хостингу. Ми відкриті до діалогу і наші фахівці порадять найкращий варіант для вашого підприємства.  Все для комфортної співпраці.


З сервером вирішили, а що з пристроями? Чи потрібно спеціалізоване обладнання?


Для початку роботи необхідна наявність звичайного компютера чи ноутбуку. Наступне не менш важливе - наявність якісного та швидкого інтернету. Це пов’язано з тим, що сама система розгорнута на сервері і, як висновок, використовуються ресурси сервера, а не ПК. Проте, ми рекомендуємо працювати не з “динозаврами”,  а з сучасними, не надто дорогими ПК, адже як ми вже наголосили ефективність роботи ГІС системи буде залежати від інтернету та серверу, а не від вашого крутого процессору. Для комфортної роботи з картами та інформацією в системі також рекомендуємо використовувати монітори з Full HD.

Ну от ми розібралися з технічними питаннями, а як щодо можливості покрокового впровадження?

Наша ГІС система створена за модульним принципом. Якщо простими словами - наша команда може інтегрувати підсистеми за пріоритетністю, яку ви визначаєте самостійно. 


Скільки часу необхідно для впровадження ГІС? 


Ми використовуємо готові компоненти тому більшість підсистем можна запустити в короткі терміни. Деяки муніципальні системі ми встигали розробити за 1 тиждень. 

В зв’язку з тим, що ми - безпосередні розробники такого програмного забезпечення, у вас завжди є можливість внести рекомендації чи унікальні фішки в ГІС систему. 


Чи є можливість завантажити нестандартні набори даних?


Наші спеціалісти можуть обробити та додати будь-які дані до вашої бази даних чи спроектувати нову СУБД з подальшою візуалізацією матеріалів на геопорталі. Головне щоб вони були відповідного формату. Також ми завжди відкриті до експериментів та інновацій тому прислуховуємося до нових ідей наших клієнтів та разом створюємо унікальні набори даних. Ви завжди можете отримати детальну та розгорнуту консультацію від наших спеціалістів.


Чи можна інтегрувати ГІС системи з іншими платформами?

Наша система підтримує технологію RESTful API, яка дозволяє нам інтегруватися майже з будь-якою іншою системою. Ваш геопортал з легкістю може інтегруватися з такими масштабними проєктами як НІГД, ЄДЕССБ чи Системою електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (ТРЕМБІТА). Також ми можемо співпрацювати з АПІ публічної кадастрової карти, адміністративно-територіального устрою, ЄДР, державного реєстру речових прав, data.gov.ua, id.gov.ua, prozorro, spending та багато інших.


І завершальне питання, яке цікавить всіх і кожного: Чи потрібно платити роялті?

Ні не потрібно. В першому випадку це може бути розробка на базі відкритих технологій і всі права на створене програмне забезпечення передаються Замовнику. 

В другому випадку передається право  на використання за ліцензією без обмежень по терміну використання (згідно законодавству України) і відповідно відсутнє щорічне роялті.. 


Вершина айсбергу питань, але ми завжди відкриті до комунікації. Пишіть листи та повідомлення, телефонуйте і ми будемо раді вам допомогти.

Джерело статті : https://softpro.ua/naposhirenishi-pitannja-vid-klientiv