Мережі зовнішнього міського освітлення на геопорталах

28.10.2020
Мережі зовнішнього міського освітлення на геопорталах

Навіщо на геопорталі така буденна річ, як мережа зовнішнього міського освітлення?

Вулиці вже давно освітлені і робота мереж освітлення досить безперебійна, щоб мати до неї претензії.


Так, освітлені вулиці давно стали нормальним явищем, але немає межі досконалості навіть у таких речей.І освітлення не виключення із цього правила.


Якщо ви згадаєте навіть своє дитинство, то вулиці заливало яскраве але трошки інакше світло. Лампи були ще далеко не найсучасні, а звичного розжарювання, згодом денного світла і ,врешті-решт, на основі технології світлодіодів, які зараз поступово замінюють старі.


І звісно не без причин, а через разючу енергетичну ефективність, адже для створення світлового потоку у 4000 люменів ці лампи потребують порядку 50 Вт потужності. Для порівняння нагадаємо характеристики найлегендарнішої лампи “сотки”, що створювала всього порядку 1340 люменів, споживаючи 100 Вт. Лампи для зовнішнього застосування були ще більшими ненажерами, бо мали освітлювати значніші простори вуличного простору.


Сьогодні, поглянувши на всіяну ліхтарями карту міста, ми не так легковажно ставимося до якоїсь модернізації, якоїсь заміни лампочок. В масштабі міста чи навіть однієї вулиці така модернізація до обладнання останнього покоління допомагає місту економити значні кошти. Нові світлодіодні лампи здатні працювати значно довше за їх попередниць. Як результат, хоч коштують вони не зовсім копійки, та зменшення витрат на обслуговування і заміни дають надійну основу для скорочення енерговитрат і рахунків за електрику.


Один з прикладів публікації даних,  щодо вуличного освітлення можно переглянути на геопорталі міста Чернівці, розробленого SOFTPRO.


До кожного ліхтаря ви можете подвійним кліком мишки побачити ще й картку, що містить інформацію про тип ліхтаря, тип кріплення, тип лампи та її потужність у Вт. Таким чином, мешканці громади можуть слідкувати за тим, як міська влада модернізує світлове обладнання та береже гроші для громадян.


11e21850-1920-11eb-a3ff-9d8bbbd9bbfe.jpg