Культурна спадщина на геопорталі

13.11.2020
Культурна спадщина на геопорталі
Нікого вже не потрібно переконувати, що володіння достовірною і точною інформацією є найважливішою умовою досягнення успіху. Завдяки використанню технологій ГІС інформація використовується звичайними людьми - вченими, лікарями, бізнесменами, маркетологами, екологами, адвокатами тощо.

Стародавні традиції та обряди, матеріальні та духовні пам’ятки складають основу культурної спадщини. З кожним роком культура розширює межі та кількість об’єктів культурної спадщини. 
Для сучасної людини важливо бути ерудованим всебічно і знання своєї історії та культури є невід’ємною її частиною. Завдяки сучасним технологіям доступ до будь-якої інформації став неймовірно простим і легким.

Існує безліч інструментів, платформ, сайтів які розповідають про різноманітні пам’ятки минулих епох. Одним з таких прикладів є публікація даних про об’єкти культурної спадщини на геопорталі міста. Такий метод знайомства з культурою досить легкий і практичний. Наприклад, на карті кожен бажаючий може дізнатися про об’єкт:

✅місцезнаходження 
✅назву
✅вид 
✅тип
✅категорію
✅дату створення
✅власника
✅дані про охорону обраного об’єкта
✅галерея документів фотофіксації
✅функціональне використання

Публікація таких даних дозволяють місцевій владі контролювати стан об’єктів культурної спадщини. Це також чудова можливість для гостей міста краще знайомитися з місцевими пам'ятками, адже можна заздалегідь скласти зручний туристичний маршрут. І навіть для місцевих мешканців, такі карти грають свою просвітницьку роль, адже часто навіть люди, живучи у місті давно, можуть і не знати його окрас та визначних місць, бо їх багато в різних його куточках.  Але найголовніше, що геопортал допомагає захищати об’єкти культурної спадщини від знищень та вандалізму, завдяки публічності та відкритості. Відкриті дані стали гарантом того, що цінна пам’ятка культури не зникне. 

Чудовим прикладом публікації даних про об’єкти культурної спадщини є інтерактивна карта на геопорталі відкритих даних Івано-Франківської області, що розроблена на платформі GIS SOFTPRO.