Кадастровий поділ земельних ділянок на геопорталі міста

04.11.2020
Кадастровий поділ земельних ділянок на геопорталі міста

І донині трапляються випадки, коли громадянам ще не доводилося користуватися публічною кадастровою картою земельних ділянок.

Це легко пояснити, оскільки досить часто під дахом єдиної садиби може мешкати декілька поколінь однієї сім'ї і потреба у створенні чи актуалізації документів на земельну ділянку виникає далеко не щодня. Як результат, неможливо  назвати публічну кадастрову карту землі  популярним веб ресурсом на рівні із соцмережами,наприклад☺️

Зазвичай, якщо стосунки між поколіннями зберігаються хорошими, то потреба в належному оформлені документів виникає тільки при зміні поколінь, коли приходить час займатися документами спадкування батьківської садиби. Та навіть такий момент не завжди підштовхує до знайомства із кадастровими картами земельних ділянок.  Зазвичай справи, у свої руки, беруть юристи і нотаріуси та через певний час замовник отримує свій пакет документів на успадковане майно. Це напевне найспокійніші, найтиповіші випадки коли природним шляхом на карті з'являється черговий полігон приватної ділянки, яким давно користувалися, та не надто переймалися процесом приватизації.


Та з часом простота процесу приватизації минає, оскільки уважні сусіди якомога швидше реалізували своє право на приватизацію, а неквапливі люди тільки зараз стикаються із цим процесом,який обріс з моменту початку складнощами і значним масивом даних. Мало кого турбують цифри в документах, площі й межі ділянок рівно до моменту потреби їх реалізації, облаштування чи реконструкції існуючих будівель.

Окремою зацікавленою категорією громадян стають люди, які прагнуть придбати/продати ділянку чи садибу. Тому офіційні дані публічної кадастрової карти землі та  геопорталів бережуть спокій і довіру між учасниками ринку.


Така можливість підтвердити реальність даних в офіційних публічних джерелах дозволяє вберегти, як покупців так і продавців, від шахраїв, що можуть намагатися продати повітря. Це в свою чергу, дозволить зберегти кошти платників податків, на діях правоохоронців, до яких звертаються обдурені громадяни, оскільки угоди щодо нерухомості і землі мають високу вартість, а негаразди у процесі продажів спричиняють значні збитки і тривалий процес врегулювання відносин.


Розміщення даних кадастрового поділу земельних ділянок на геопорталі дозволяє громадянам в єдиному вікні карти побачити до яких зон вона потрапляє. Саме на геопорталі можна увімкнути і зони підтоплень, і зони обмежень забудови, і зони забруднень, і зони шумового й іншого забруднення, і мережі комунікацій, і наявні об'єкти соціальної інфраструктури,і багато чого іншого.


При створенні геопорталу, шари даних, що створювалися у різних графічних програмах,  за різними принципами і часом, в різних системах координат  зводяться в єдину просторову модель і користувач може бути впевненим, що  бачить співмірну картину.

Це дозволить не витрачати час на здогадки чи помилки  через розрізненість масштабів, координат і зображень на різних ресурсах, які далеко не всі були вчасно і доступно опубліковані.


Один з чудових прикладів, публікації даних кадастрового поділу земельних ділянок, можна побачити на геопорталі міста Житомира, створеного за участі SOFTPRO:

f95c05a0-1dd1-11eb-88ad-270bc36b8012.png00e22390-1dd2-11eb-88ad-270bc36b8012.png