Генеральні плани сіл на геопорталі Івано-Франківської області

04.12.2020
Генеральні плани сіл на геопорталі Івано-Франківської області

Генеральні плани сіл поки залишаються основним видом містобудівної документації на місцевому рівні. Вони призначені обґрунтувати довгострокові стратегії планування та забудови території сіл.


План розробляється і затверджується в інтересах територіальної громади. Звісно із урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.


Навіщо публікувати генеральні плани на геопорталах обласних рівнів?


➡️Щоб громадяни завжди могли ознайомитися з актуальною версією важливої містобудівної документації. 


➡️Щоб громади могли спиратися на єдине актуальне джерело інформації для обміну досвідом у процесі розробки наступних версій планів, враховуючи вдалі і невдалі практики, шукали оптимальні рішення


➡️Щоб громадяни могли на єдиному ресурсі бачити у яких селах незабаром з'являться нові версії документації, а де вже  застаріли. 


Щоб на єдиному ресурсі можна було бачити актуальні і ретроспективі плани для різних сіл, аналізувати їх зміни та аналізувати їх вплив на показники якості життя та економічного розвитку громади.


Генеральний план визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організацію вулично-дорожньої, транспортної мережі, інженерного обладнання, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини і традиційного характеру середовища історичних населених пунктів.Крім цього дозволяє побачити послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Відповідно до пункту 10 вимог, затверджених Наказом Мінрегіону України від 15.08.2018 № 220, графічні матеріали містобудівної документації рекомендовано оприлюднювати у форматах файлів, які підтримують векторну графіку (GeoTIFF, SHP, DMF, MID/MIF, DXF, XML, GeoJSON, GPX, LOC, ARINC, AIXM). За відсутності даних у векторних форматах допускається оприлюднення даних у графічних форматах GIF, TIFF, JPG, JPEG, PNG. Доступ до даних може бути також наданий через відкритий API (інтерфейс прикладного програмування) геоінформаційних порталів або WMS/WMTS підключення. Просторові дані оприлюднюються в державній геодезичній системі координат УСК-2000.


Розпорядники мають оприлюднювати всі графічні матеріали містобудівної документації, крім тих, що становлять інформацію з обмеженим доступом. Кожен ресурс у наборі може представляти:


✅текстову частину містобудівної документації;

✅один графічний матеріал;

✅декілька графічних матеріалів (якщо формат файлу підтримує шари геопросторових даних).


Назви ресурсів мають містити найменування матеріалів містобудівної документації, а описи — інформацію про нормативно-правові акти, якими затверджені дані документи.

Усім цим вимогам відповідають дані опубліковані для громад на геопорталах, розроблених SOFTPRO.


Під час закупівлі послуг із розробки містобудівної документації органам місцевого самоврядування рекомендовано визначити в тендерній документації та угодах, умови передачі розробником графічних матеріалів містобудівної документації у форматах, що підтримують векторну графіку.


На геопорталі відкритих даних Івано-Франківської області, розробленого SOFTPRO, вже можна побачити багато опублікованих генеральних планів сіл області


5e776930-3636-11eb-a317-b7b9db947b1a.png


67d04b50-3636-11eb-a317-b7b9db947b1a.png