Дерева, кущі та пеньочки на геопорталі міста

04.01.2021
Дерева, кущі та пеньочки на геопорталі міста

Звичайному мешканцю міста  буде непросто пояснити навіщо витрачати міський ресурс на створення чергової карти, та ще й якої? Кущі і дерева? Клумбочки, газончики?  Але час іде, покоління змінюється, суспільство розвивається, проте прояви злочинного характеру, відносно стану зелених насаджень залишаються актуальними. 

Зелений фонд часто без необхідних документів намагаються понівечити або просто зрізати і забрати на дрова люди і організації, що мають відповідну техніку і впевненість у тому, що ніхто довкола не запитає про Ордер на видалення зелених насаджень.

Бо мало хто знає про існування ордеру і досі впевнені, що якщо пиляють посеред білого для спецтехнікою, то міська влада дала на це добро, що часто не відповідає дійсності.

Одним із вагомих проєктів у 2020 році для GIS SoftPro у напрямку створення гіс обліку і охорони озеленення міст, стала відкрита карта дерев Одеси 

Система розроблялася за ініціативи Байрамова Юниса Гасановича, директора КП «МІСЬКЗЕЛЕНТРЕСТ» та Катерини Бакової, яка з великою відповідальністю та шаленими темпами проводить інвентаризацію дерев у місті. 

23e61f40-cead-11eb-b649-3f819f16f70f.jpg


✅проводити інвентаризацію зелених насаджень
✅проводити фотофіксацію
✅вести автоматичну нумерацію дерев 
✅визначати їх GPS-координати
✅відображати об’єкти на картографічній основі 

Для максимально якісного і швидкого проведення інвентаризації міська влада залучила  небайдужих одеситів  та волонтерів. Які за допомогою Особистого кабінету на сайті проєкту можуть завантажити фото того чи іншого дерева, куща, вказати його адресу і дані про стан.  Фахівці КП «Міськзелентрест» обробляють отримані дані від городян і волонтерів, перевіряють надану інформацію та публікують її на публічній карті.

На карті різнокольоровими геомітками вже позначені зелені насадження відповідно до їх стану. По кожному об'єкту на карту внесені дані і його характеристики: 

✅інвентарний номер
✅назва(скорочена) українською
✅назва (повна) українською
✅назва(скорочена) російською
✅назва (повна) російською
✅назва латинською
✅сімейство
✅рід
✅вид
✅вік
✅окружність стовбура
✅якісний стан об’єкта
✅висоту об’єкта
✅стан лунки
✅рік висадки 
✅фото матеріали
✅рівень наклону в градусах
✅навність дупла 
✅трухлявість
✅пошкодження кори (у відсотках)
✅рекомендації 
✅штрих код

1a0ce990-cead-11eb-b649-3f819f16f70f.jpg

Ще міська влада планує моніторити виявлення шкідників і хвороб за допомогою цього ресурсу, щоб вчасно  реагувати на масові і швидкі  у поширенні види або явища а також інвазивні чи небезпечні рослини.

Навіщо на міському геопорталі публікувати дані про кожне дерево чи кущ?
Відповідь на це питання стає простою очевидною і однозначною:

➡️для захисту рекреаційного потенціалу міста, оскільки саме зелені насадження створюють чудовий мікроклімат і підтримують естетику не в салоні одного приватного автомобіля, а на цілих вулицях, площах, парках, мікрорайонах.
➡️для захисту здоров'я усіх мешканців міста і від банальних теплових ударів влітку і від цілого букету хронічних захворювань, що виникають і розвиваються у запилених розпечених бетонно-асфальтових нетрях щільної забудови,
➡️для підтримки естетичного, туристичного і екологічного іміджу міста,
➡️для демонстрації пріоритету у збереженні, захисті і розвитку такого вишуканого ресурсу міста,
➡️для прискорення комунікації з містянами щодо незаконних дій із зеленими насадженнями.

✅Впроваджена система дозволила систематизувати роботу з контролю за зеленими зонами міста, відстежувати кількість та якість дерев і приймати стратегічні рішення в питаннях розвитку зеленого будівництва в Одесі.

4e711530-cead-11eb-b649-3f819f16f70f.jpg