Дані моніторингу забудови на геопорталі
22.12.2020

Негативні тенденції, що склалися на первинному ринку будівництва за останні роки, створили гостру необхідність у висвітленні питання боротьби з самочинним будівництвом. Одним із вдалих інструментів для публікації став геопортал.
Ненадійні компанії залишили по собі цілі армії ошуканих клієнтів, які замість нерухомості придбали роки судових позовів, спілкування з місцевою владою, правоохоронцями та замороження власних накопичень на невизначений термін.
Такі ситуації значно додають роботи як місцевим чиновникам так і правоохоронцям.В результаті податки ірраціонально витрачаються на регулятивну діяльність через ненадійну поінформованість громадян третіми особами у питаннях будівництва.
✅Геопортал у доступній, надійній і змістовній формі інформує мешканців міста про неухильне дотримання встановлених норм чинного законодавства, яке дозволяє знизити факти самочинного будівництва у місті.
Звернення про об’єкт моніторингу забудови, який має ознаки самочинного будівництва, можуть надходити від фізичних або юридичних осіб, через офіційні сторінки в соціальних мережах структурних підрозділів виконавчого органу міської ради або інші форми зв'язку.
✅Саме геопортал значно зменшує рівень тривожності громади, шляхом публікації місцевою владою даних моніторингу забудови. В результаті розвантажуються лінії зв'язку від одноманітних звернень щодо вже опублікованих об'єктів, про які можна почитати відразу на карті геопорталу.
Одним з перших яскравих прикладів публікації даних моніторингу забудови на геопорталах, варто згадати геопортал відкритих даних управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, який розробили фахівці SOFTPRO
Для Рівного вже є можливість оглянути безліч інформаційних карток, які розкажуть про дозвільні документи, назви об'єктів будівництва,їх місцеположення, інформацію про замовника, вид документів дозвільного характеру, реєстраційний номер та дату реєстрації.