+38 044 3605320
зворотній зв'язок
Укр

3.1 Підготовка векторних даних до завантаження у базу даних

Шари векторних даних мають створюватися відповідно до структури каталогу класів об'єктів та зберігатися в shp-файлах. Завантаження даних в  базу даних виконується з використанням стандартного додатку shp2pgsql data loader, який встановлюється разом з Postgis.

Через меню пуск викликаємо shp2pgsql data loader (Рис. 3) та у робочому вікні додатку налаштовуємо підключення до бази даних, в яку завантажуватимемо дані. Для цього натискаємо кнопку View connection details, де вводимо параметри підключення до бази даних (Рис. 4).

Рис. 3 Вікно shp2pgsql data loader

 

Рис. 4 Налаштування підключення до бази

Для коректного відображення атрибутивної інформації в базі, задаємо кодування. Для цього натискаємо на кнопку Options, де в діалоговому вікні, що відкриється вводимо тип кодування (Рис. 5).

Рис. 5 Задання кодування

 Наступним кроком вибираємо shp-файли, які необхідно завантажити в базу даних, для цього натискаємо кнопку AddFile і вибираємо потрібний файл, інформацію по якому з’явиться у вікні додатку (Рис. 6). В рядку з інформацією вписуємо назву схеми, таблиці  в яку будуть завантажені дані, задаємо систему координат та вибираємо в полі Mode -Create (в цьому випадку буде створено нову таблицю) або Append (дані будуть завантажені в існуючу таблицю).В поле Geo - вписуємо назву колонки з геометрією.

Для завантаження даних натискаємо кнопку Import. В тому випадку якщо при завантаженні даних створювалася нова таблиця, після виконання потрібних операцій вони перекидаються в потрібну таблицю шляхом виконання стандартного запиту INSERT.

Рис. 6 Вікно shp2pgsql data loader з налаштуваннями таблиці

.