Інвестиційні об'єкти і проєкти на геопорталі

20.11.2020
Інвестиційні об'єкти і проєкти на геопорталі

Інвестування в Україні залишається поки екзотичною справою, оскільки потребує значного рівня правової держави, яка не тільки прагне залучити кошти на розвиток,а й гарантовано та об'єктивно захищатиме інтереси учасників інвестиційного процесу.


Яка ж роль місцевої влади у створенні сприятливого інвестиційного клімату?


Звичайно, це надання якісної та офіційної інформації про об'єкти комунальної власності, які доступні для інвестування.


Карта геопорталу це саме те публічне місце, де інформація буде опубліковано не лише нескінченний перелік адрес об’єктів, але й важливих характеристик. На карті  зручно аналізувати як окремі, так і полігональні об'єкти із можливістю дізнатися більше про них в інформаційній картці. Це дає можливість побачити не лише сухі цифри площі ділянки, але й її переваги чи недоліки, без необхідності попереднього фізичного огляду.


Геопортал, на відміну від карт інвестиційних об’єктів та проєктів, має набагато більший арсенал можливостей. Геопортал дозволяє оглядати об'єкти разом із публічними шарами даних. До кожного шару інвестиційних об’єктів, інвестор може підключити шар генерального плану та спостерігати за розвитком частини міста, де знаходиться інвестиційний об’єкт. Окрім цього, є можливість підключити шар соціальних об’єктів та проаналізувати наявність та доступність відповідної інфраструктури, шкіль, дитячих садочків чи лікарень. Також можно підключити шари з різними обмеженнями: санітарні зони, історико-культурні зони, зони зсувів та підтоплень, зони обмежень використання чи охоронних зон. Всі ці дані дозволяють інвестору спростити етап пошуку, а також бути впевненим в правильності та вигідності розположення його інвестиційного об’єкту.


Навіщо ж громаді міста така карта?


Для того щоб:

✅бачити результати роботи місцевої влади з інформаційної підтримки бізнесу на рівних умовах для кожного 

✅бачити офіційні дані щодо інвестиційних об'єктів, наприклад, метражі приміщень та площ земельних ділянок доступних для оренди

✅створювати місцеві ініціативи із залучення інвесторів спираючись на доступні достовірні дані

✅слідкувати за відповідністю використання опублікованих об'єктів із умовами інвестиційних договорів

✅слідкувати за відповідністю площ земельних ділянок, що беруться в оренду у міста на довгий час

✅аналізувати відповідність використання комунального майна інвесторами згідно діючих обмежень з використання


Хорошими прикладами публікації даних щодо інвестиційних об'єктів і проєктів вже стали геопортали міст Червонограда і Маріуполя, розроблених на платформі SOFTPRO.


Інтерактивні картки дозволяють побачити інформацію про:

✅назви об’єктів

✅інформаційний опис

✅дані про площу в метрах квадратних

✅адресу та форму власності 

✅номер проєкту

✅ініціаторів проєкту

✅тип проєкту

✅перспективне використання

✅статус реалізації

✅терміни реалізації

✅дату подачі заявки 

✅джерела фінансування


Геопортал дозволяє інвесторам та їх інвестиціям чесні та прозорі відносини з управлінцями. Публікація відкритих даних допомагає не лише розвитку міста, але й надає можливість підвищити рівень довіри до місцевої влади серед місцевих.