Червоні лінії на геопорталі

Дякуючи суспільному дискурсу, популярності набули "червоні лінії". Тож варто нагадати про значення цього містобудівного поняття у нашому буденному житті.
Червоними лініями називаються геодезично зафіксовані межі вулиць усіх категорій, якими їх відокремлюють від усіх інших територій населених пунктів.
В межах червоних ліній територія населеного пункту відноситься до територій загального користування.
До червоних ліній прив’язуються межі ділянок, на яких ведеться розмежування прилеглих територій чи будівництво спору. Для визначення положення червоної лінії слід керуватися топо-геодезичною підосновою масштабу 1:2000, візуальними обстеженнями та документальними матеріалами раніше виконаних відводів ділянок фізичним і юридичним власникам.
Розміщення і будівництво наземних об’єктів житлово-цивільного і промислового призначення та інших капітальних споруд, окрім об’єктів транспорту та інженерних мереж, у межах червоних ліній вулиць забороняється.
При розробці генеральних планів міст, за окремим завданням замовника, проектною організацією може бути розроблена схема червоних ліній у масштабі 1:10000 або 1:5000. На цій схемі наносяться усі магістральні вулиці, а поруч з ними на ділянках підписуються елементи поперечного профілю. Елементи поперечного профілю (ширина вулиці в червоних лініях, ширина проїзної частини, смуг озеленення, тротуарів та інш.) записуються від парного боку вулиці до непарного.
✅Публікація червоних ліній на геопорталі дозволяє місцевій владі і громаді легко слідкувати за дотриманням будівельного законодавства та берегти комфорт, естетику і безпеку території загального користування, що вкриває усе місто своїм щільним мереживом.
✅Один з прикладів публікації даних червоних ліній можна вже зараз оглянути на геопорталі відкритих даних Управління містобудування і архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, розробленого SOFTPRO: