Безбар’єрне середовище на геопорталі

⌛️Відносно нещодавно, в порядок денний українського містобудування і життя, загалом, почали входити поняття інклюзивності та безбар’єрного середовища.👫
Насправді ще до 2012 року навіть столичні київські вулиці не могли похвалитися пішохідними переходах по місту для полегшення руху маломобільних груп населення.
🤷♂️Хто ж ці умовні маломобільні люди? У Державних будівельних нормах України «Будинки і споруди: доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» (2006), визначено: “маломобільні групи населення - це люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуг, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі”. Таким чином, під дану категорію підпадає доволі велика частка населення.
☝️За даними з різних джерел вона складає від 30 до 50% всього населення. До цього переліку були включені:
✅ вагітні жінки,
✅ діти до 7 років,
✅ дорослі, що супроводжують малолітніх дітей,
✅ люди поважного віку, люди з інвалідністю,
✅ люди які отримали тимчасову травму або хворіють;
✅ люди з нестандартними розмірами тіла: значно більшою або меншою за середню масою тіла, низького чи зависокого зросту;
✅ люди, які протягом певного часу можуть бути неуважними (приміром під впливом стресу),
✅ люди з постійними та/або тимчасовими функціональними порушеннями (фізичними, сенсорними, психічними, розумовими).
Багацько людей, чи не так?
І не всі ці категорії громадян очевидні на перший погляд. Нажаль і донині це спричиняє значні незручності та створює неприємні ситуації, аж до агресивних проявів нетерпимості чи дискримінації до маломобільних людей зі сторони оточуючих.
Та місцева влада постійно працює над створення комфортного середовища для всіх мешканців у громадських місцях і будівлях. Пандуси, ліфти і навіть спеціальні версії веб сторінок для зручного перегляду не з'являються за один день, проте проводяться систематичні заходи їх впровадження.
Одним з чудових шансів для місцевої влади продемонструвати свої досягнення у створенні інклюзивного безбар'єрного середовища - це публікація відповідних даних на карті геопорталу. Це допомагає в популяризації ще нових ціннісних норм суспільства.
Дані на геопорталі допомагають проводити демонстрації на тематичних заходах, презентуючи досягнення міста перед тими самими 30-50% його населення.
Маломобільні люди можуть планувати більш зручні маршрути для довгих прогулянок містом або поїздок по справах.
Один із прикладів публікації даних безбар’єрності вже можна побачити на геопорталі містобудівного кадастру Чернігівської області, розробленого SOFTPRO.
Було створено, аж два окремих шари даних. Один містить дані щодо безбарєрності соціальних об'єктів Чернігівської області, а другий присвячений безбарєрності виборчих дільниць на території області.
Дані карток містять номер виборчої дільниці, виборчого округу, тип виборчої ділянки, опис виборчої дільниці (які вулиці і будинки охоплює), адресу приміщення для голосування, опис приміщення, розмір ділянки, наявність ліфта, номер поверху, кількості виборців на різні дати, дату обстеження, інформацію про облаштування території для комфортного пересування МГН(маломобільних груп населення), дані про тактильні таблички з інформацією, пандус на вході до будівлі (відповідність до вимог ДБН), сходи на вході та в середині будівлі (відповідність до вимог ДБН В.2.2-40:2018), дверні прорізи (відповідність до вимог ДБН),ліфти( відповідність до вимог ДБН), санвузли для МГН( відповідність до вимог ДБН).
👍SOFTPRO завжди підтримує тих, хто воліє допомагати своїм громадянам.